Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Dark and Light

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (PUAN VER)
Loading...


Gaia ana gezegeninin parçaları, dünyayı çevreleyen karanlık güçlerin kaçınılmaz kanıtı olarak yakın mesafedeki uydu gezegen Kemer’un gökyüzünde süzülüyor. İssızlıkta tek başına gezen bir kaşif olarak araziyi, doğal kaynakları, yerli yaratıkları nasıl evcilleştireceğini ve nasıl bir ev inşa edeceğini öğrenmen gerekiyor. Gezegende bulunan adlı enerjisini toplayıp kullanmazsan tüm gezegene yayılan ama karanlıkta yok olacaksın.

Karanlık ve Aydınlık, yönüyle onu 2004’te çıkan orijinal sürümün yeniden canlandırıldığı, değiştirildiği ve geliştirildiği bir sürüm. Gaia da varlığı, rüzgar’ın, toprak, su, ateş, ışık ve karanlık gibi ana elementlerin gücüne bağlı. Bu elementler tüm dünyada dolaşır ve yüzme havuzu çarpışıp dünyayı sarsan değişikliklere yol anahtar. Gaia, gür ormanlar, ucu buzullarla kaplı dağlar, üzerinde sülfür ve kül bulutu bulunan bir volkan, esintili yüzer adalar, meşum ve karanlık ormanlar, bataklıklar büyük ve derin mağaralar gibi çeşitli canlı ortamlarına sahiptir. Şiddetli hava koşulları seni zorlayacak; bu geniş toprakları gezmek ve acımasız elementlere karşı koyabilmek için yiyecek ve suyun yanı sıra gerekli aletleri de temin etmen gerekecek.

Çağlar önce karanlık güçler Gaia’ya saldırıp Gaia’yı yıkmış ve karanlığa gömmüştü. (Veya bazıları farkında olarak) Çoğu kişi Gaia da uydu gezegenlerinden biri olan Kemer ‘ a göç etti ve farkında olmadan karanlık güçleri beraberinde götürdü. Sonuç olarak Kemer’un atmosferi olumsuz bir şekilde etkilendi ve geceleri gezegende garip olayların baş göstermesine sebep oldu. Kemer’un tabiatı gündüzleri huzurlu olsa da güneş battıktan sonra kaos başlıyor. Zaman zaman Gaia da kalıntıları güneşi kapatarak Kemer’ta bir güneş tutulması yaşanmasına sebep oluyor. Bu da gezegenin yerli yaratıkları arasında vahşi bir cinnete yol açıyor. Güneş tutulması, ayrıca inanılmaz derecede nadir bulunan büyülü kaynakların toplanabilmesine olanak tanıyor. Bu yüzden başarıyı hedefleyen oyuncuların güneş tutulmaları sırasında hayatta kalmayı öğrenmesi gerek.

Karanlık ve Aydınlık’ta adlı onu şeye yayılıyor ve oyun ilerledikçe fizik ıle adlı arasındaki çizgi bulanıklaşmaya başlıyor. Hayatta kalma, keşif, savunma, dönüşüm, kontrol, saldırı ve daha fazlasıyla ilgili onlarca adlı becerisi mevcut. Oyuncular, binalar inşa etmek, kendilerini kıtanın farklı yerlerine götürecek portal ağları oluşturmak ve hatta havayı kontrol etmek için elementlerin gücünden faydalanabilir. Ama olasılıklar sadece icatlar ve kontrolle sınırlı değildir. Oyuncular, yaylar, kılıçlar, hançerler gibi 14’ün üzerinde yakın dövüş ve menzilli silahın yanı sıra büyülü bir asayla önemli savaş meydanı becerilerini geliştirebilir. Ayrıca oruçlu ve kendi ekipmanlarını adlı efsanevi yapmak için kullanabilirler.

Karanlık ve Aydınlık; ejderhalar, griffinler, tekboynuzlar, sentorlar ve goblinler gibi birçok büyülü yaratık barındırmaktadır. Ayrıca oyuncuların daha önce hiç görmediği, biri bu gezegene özgü birçok eşsiz yaratık da mevcuttur. Oyundaki tüm yaratıklar, Gaia da yıkılmasıyla yayılan kargaşada hayatta kalmayı başarmış ve inanılmaz büyülü güçler almaya hak kazanmıştır. Oyuncular, bu yaratıkları yiyecek ve kıyafet bulmak ve adlı özlerini almak için avlayabilir veya sadık yoldaşları olması için evcilleştirip yetiştirebilir.

Oyuncular ve NPC’ler kendi gelişim sistemlerini uygulayabilir ve oyuncular, karakterlerinin ustalaşmasını istediği becerileri seçebilir. De hız, dayanıklılık ve güç gibi fiziksel becerilerin yanı sıra karakterin üretim yetenekleri için de geçerlidir. Bir karakterin mimar, büyücü veya savaşçı olması oyuncunun elindedir ve Karanlık ve Aydınlık’ta beceri ve istatistik kombinasyonları neredeyse sınırsız sayıdadır. Tüm becerilerde ustalaşmak mümkün olsa da inanılmaz bir zaman ve çaba gerektirir. Güçlü bir temel oluşturmak için oyuncuların belirli bir uzmanlık seçmesi ve Kemer’ta birbirleriyle işbirliği yapması önerilir.

Kemer’un zorlu çevre koşulları, yalnız yola çıkan birçok maceraperesti hüsrana uğratmıştır; oyuncuların hayatta kalmak için birlikte çalışmaları gereklidir. Karanlık ve Aydınlık, varken işbirliğini teşvik edecek şekilde tasarlanmıştır; hayatta kalma, keşif ve savaş inanılmaz derecede zordur ve çevresine tamamen hakim olabilen çok az kişi olacaktır. Bu durum, özellikle büyük savaşlarda büyük avantajlar sağlayan savaşçılar, büyücüler, eğitmenler ve başkalarından oluşan kapsamlı bir grubun yönetildiği ve desteklendiği grup savaşlarında geçerlidir.
Oyuncular, biri Kemer’taki üç büyük fraksiyondan birine ait olan üç ana şehirden birinde başlamayı seçebilir. Bu topluluk yapısı itibari, oyuncuların nispeten zayıf olduğu ve başkalarının desteğine ihtiyaç duyduğu erken aşamalarda büyük önem onu. Karanlık ve Aydınlık’ta ilerleme kaydettikçe fraksiyondaki rolün de önem kazanır; uzmanlığını erken belirlersen fraksiyonunun başarısına çok daha fazla katkıda bulunursun.

Karanlık ve Aydınlık ise açık dünyası, oyunculara dünyanın istedikleri yerinde istediklerini yapma özgürlüğünü tanır. İster gizli bir yeraltı üssü isterse dev bir yüzer adanın tepesine kale yapmak istiyor ol; ulaşabildiğin yere istediğini inşa edebilirsin. Karanlığın güçleri ufukta büyürken yurdunu koruman çok önemli olacak. Topraklarını çok şeyi karanlıktan korumak için NPC’ler ve evcilleştirilmiş yaratıklar dahil fiziksel ve güçlendirmelere adlı güçlendirmelerine ihtiyacın olacak.

Kemer, ancak Gaia da tamamen yıkılması ve karanlık kuvvetlerinin işgali nedeniyle büyük tehdit altında. Kemer’u Gaia’ya bağlayan portallar kapanmış olmasına rağmen karanlık, ana gezegenden yükselmeye ve Kemer’taki tüm canlıları etkilemeye devam ediyor. Karanlığı kabil etmek veya savaşmak tamamen sana kalmış bir seçim ve dünyanın geleceğini bu seçim belirleyecek.

Dark and Light Sistem Gereksinimleri

  Minimum:

  • İşletim Sistemi: 64-Bit Windows 7 Service Pack 1, Windows 8, or Windows 10
  • İşlemci: Intel Core i5 2500K
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: GeForce GTX 960 or higher
  • DirectX: Sürüm 10
  • Depolama: 50 GB kullanılabilir alan
  Önerilen:

  • İşletim Sistemi: 64-Bit Windows 7 Service Pack 1, Windows 8, or Windows 10
  • İşlemci: Intel Core i7-5820k 6x 3.3 GHz
  • Bellek: 16 GB RAM
  • Ekran Kartı: GeForce GTX 1070 or higher
  • DirectX: Sürüm 10
  • Depolama: 50 GB kullanılabilir alan

Dark and Light YAPILAN YORUMLAR