Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

SpaceBourne

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (PUAN VER)
Loading...


SpaceBourne bir Uzay Simülasyon /Arcade / Açık Dünya / RPG oyunudur.

SpaceBourne içinde 100 den fazla güneş sistemi, 400 den fazla gezegen, içine girilebilen 37 uzay istasyonuna barından bir galakside geçmektedir.

SpaceBourne, oyuncuya sonsuz özgürlük sağlamayı amaçlamıştır. Oyuncu madencilik, hurdacılık, kelle avcılığı, kara seçilen delik keşifleri, uzay anormallikleri tespiti, korsanlık, galaksi dışı sistem tespitleri gibi yan etkinliklerin dışında;

Ana görev zincirini takip edebilir, karşısına çıkan yan görevleri yapabilir, galakside savaş halinde olan ırklara katılıp ordularına yardımcı olabilir, korsan bir organizasyon oluşturup kendi ordusunu kurabilir, kendi uzay istasyonunu kurarak gemiler üretebilir, ticaret yapabilir. Bu etkinliklerde oyuncuya tercih hakkı tanınmıştır, oyuncu tercihine göre köle tacirliği de yapabilir, köle tacirlerine savaş açarak köleliği de bitirebilir.

Bütün bunları yapmak için güçlü bir karakter ve iyi bir gemiye ihtiyaç vardır. Karakter seviye atlama sistemi ile güçlendirebilir, yeni gemiler alabilir, gemilerini modifiye edebilir, değişik silahlar yükleyebilir. (Beta Ver 5.0 için oyunda 144 ayrı oruçlu bulunmaktadır güncellemede bu sayı artmaktadır ona ancak)

Karakterin aktif ve pasif özellikleri vardır. Pasif özellikler ( Pilotluk, ticaret, karizma gibi ) oyuncunun oyun stiline göre otomatik olarak artmakta veya düşmektedir. Aktif kurtların seviye atlandığında oyuncu tarafından seçilmektedir onu ıse.

SpaceBourne içeriği ana görevler dışında rastgele yaratılmaktadır. Sistem oyunun başında rastgele olarak oluşur. Bu sayede oyuncu onu harita değiştirdiğinde farklı olaylarla karşılaşmaktadır. Bununla oyunun tekrar oynanabilmesi ve onu oyunda oyuncunun aynı haritalarda farklı etkinlikler yapması amaçlanmıştır.

SpaceBorune içinde farklı özelliklere, gemilere ve tiplere sahip 4 ırk mevcuttur. Etkileşime geçebileceğiniz 3.000 den fazla varlık vardır.

SpaceBorune tercihe göre Klavye / Fare, oyun kumandası veya Joystick ile oynanabilir, Force Feedback desteklemektedir.

Hikaye:

Şey 2029 yılı Temmuz ayında gökyüzünde tanımsız cisimlerin belirmesiyle başlar. O gün dünyanın yeni misafirleri ile tanıştığı ilk gündür.

Misafirler geldikten sonra uzun süre hareketsiz olarak gökyüzünde dururlar. Niyetleri anlaşılmamaktadır fakat en kötü senaryoya hazır olmak isteyen ülkeler toplanarak Dünya Hava Savunma Platformu (DHSP) adında bir savunma organizasyonu kurarlar. Bu kuruluşun başına da herkesin “Komutan” dediği bir lider getirilmiştir.

2030 Yılı Şubat ayında insanlar yavaş yavaş hastalanmaya başlar. Daha önce hiç görülmemiş bu hastalık insanları bir yıl içinde ölüme götürmektedir ve tedavisi bulunamamaktadır. Doktorların HX-4 adı verdikleri bu hastalığa, insanlar arasında “ Misafir Gribi” denilmektedir.

2032 yılında dünya nüfusu hastalıkla savaşırken DHSP İMKB hastalığa sebep olduğuna inanılan misafirlere karşı bir eylem planlamaktadır. Ancak Misafirler DHSP den önce davranarak saldırıya geçerler.

Başlarda ağır kayıplar veren DHSP, zaman içinde “Komutan” önderliğinde büyük zaferler kazanır. Üç yıl içinde 20 den fazla düşman ana gemisi yok edilir.

2035 yılında dünya nüfusunun dörtte üçü ölmüşken düşman gemilerinin neredeyse yarısı hava savaşlarında yok edilmiştir. Kalan dünyalılar yakında geleceğini umdukları mutlak zafer haberini beklerken, bütün dengeleri bozan bir olay gerçekleşir. Komutan da hastalanır.

Kriz masası toplanır. Doktorlar tedavi arayışlarını hızlandırırlar ancak bir sonuç alamazlar. Kaybedilen gün Komutan I kaçınılmaz sona yaklaştırır onu.
Bunun üzerine 12 Aralık 2037 yılında hastalığın tedavisi bulunana kadar Komutan I dondurarak uyutmaya karar verilir. Ertesi gün komutan uyku tüpüne girer ve gözlerini kapatır…

Gözlerini açtığında kendisini dünya yörüngesinde terk edilmiş bir uzay üssünde bulur. Dünyanın sonu gelmiştir ve hastalığı devam etmektedir. Kafasında onlarca soru vardır ancak kendisine cevap verebilecek kimse yoktur.

Elinde sadece terk edilmiş bir istasyon, istasyon hangarında bulunan bir gemi ve keşfedilmeyi bekleyen sonsuz bir evren vardır.

Dönemin gazetelerinden oluşan tanıtım videosu:

https://www.youtube.com/watch?v=eTvjQ6rf3YA

SpaceBourne Sistem Gereksinimleri

  Minimum:

  • İşletim Sistemi: Windows 7/8/10 64-bit
  • İşlemci: Quad Core CPU (4 x 2Ghz)
  • Bellek: 6 GB RAM
  • Ekran Kartı: Nvidia GTX 470/ATI 7240HD
  • DirectX: Sürüm 11
  • Depolama: 14 GB kullanılabilir alan
  Önerilen:

  • İşletim Sistemi: Windows 7/8/10 64-bit
  • İşlemci: Intel Core i7-3770K Quad Core CPU / AMD FX 4350 Quad Core CPU or better
  • Bellek: 8 MB RAM
  • Ekran Kartı: Nvidia GTX 770 / AMD Radeon R9 280X
  • DirectX: Sürüm 11
  • Depolama: 14 GB kullanılabilir alan

SpaceBourne YAPILAN YORUMLAR